Повече от 30 години строежът на спортната зала в Плевен е оставен на произвола на съдбата. Недовършената бетонна сграда вече е опасна. Затова Общината настоява да придобие от държавата терена, за да може да се погрижи за него. Стърчащи железа и...
Повече от 30 години строежът на спортната зала в Плевен е оставен на произвола на съдбата. Недовършената бетонна сграда вече е опасна. Затова Общината настоява да придобие от държавата терена, за да може да се погрижи за него.
Стърчащи железа и арматура, грубо измазан строеж. Така изглежда започнатата и зарязана спортна зала при входа на природен парк „Кайлъка”. Буйната растителност е обвила призрачната сграда.
За да стопаниса терена, който е на площ от 30 декара, Общината прави постъпки през юни тази година да придобие имота от държавата. Дори има проект и инвестиционни намерения след деактуването, на мястото на спортната зала да бъде изграден Експо център за изложения, културни събития, конгреси. Оказва се, че Плевен е от малкото градове в страната, които нямат подходящ терен на закрито за подобни прояви. Доскоро търговските изложения са се провеждали на възможно най-неподходящото място – в художествената галерия „Илия Бешков”.
Изграждането на Експо центъра ще бъде по линия на публично-частното партньорство, в което Общината ще участва като собственик на терена. Така ще бъде даден нов тласък на местната икономика и бизнес. Засега обаче всичко е в ръцете на държавата. А екипът ни отправи писмено запитване до Министерството на регионалното развитие кога точно имотът ще бъде прехвърлен на Община Плевен.
Банско събира световния елит на дигиталните номади и засилва туризма извън сезона
16-годишен пострада при челен сблъсък между две електрически тротинетки край Несебър
Бургас затяга мерките срещу пожари: проверки, санкции и засилен контрол в рисковите райони
Тир се блъсна в мантинелата на АМ “Тракия” и се озова в канавка край Карнобат
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си