За ново незаконно сметище край софийското село Гинци, сигнализираха зрители на БНТ 2. Хората се оплакват, че с години битови и строителни отпадъци замърсяват горските площи в местността. Кой е отговорен за ситуацията и ще има ли последици вижте в...
За ново незаконно сметище край софийското село Гинци, сигнализираха зрители на БНТ 2. Хората се оплакват, че с години битови и строителни отпадъци замърсяват горските площи в местността. Кой е отговорен за ситуацията и ще има ли последици вижте в репортажа.
На една от отбивки при китното село Гинци, малко преди прохода Петрохан, ни посреща не до там китна гледка. Битови отпадъци, строителни материали и стара покъщнина са разпръснати на 300 метра около иначе красивата гориста местност. Тук не е почиствано с години разказват местните хора и това иначе красиво място е превърнато в сметище от човешката безотговорност. Хората от селото казват, че през лятото, когато темперетурите се повишат миризмата става непоносими, освен това се страхуват, че от тук могат да тръгнат различни зарази. Екипът на новините подаде сигнал към община Годеч, откъдето очакваме отговор кога сметта ще бъде премахната от тук и ще има ли санкции за хората, които замърсяват ежедневно тук.
Шофьорът от катастрофата на АМ "Тракия": Направих всичко възможно да удържа камиона
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Момиче на 16 години и момче на 17 години загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил между Мездра и с. Боденец