Нова наредба за прилагане на схемите "Училищно мляко" и "Училищен плод" облекчава разходите за доставки на храни в училищата. Наредбата беше приета днес в Министерския съвет и се очаква да влезе в сила до седмица.
Млечните продукти, плодовете и зеленчуците вече ще се зареждат с една доставка, а не както досега на два пъти. Очаква се така да се намалят значително транспортните разходи на доставчиците. Новата наредба предвижда облекчение и при подаването на заявления за плащане. Вече фирмите ще подават само едно заявление. Промените влизат в сила година преди изисканото от ЕС сливане на схемите "Училищно мляко" и "Училищен плод".
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите