ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
Митов за побоя над бившия зам. градски прокурор на София:...
Чете се за: 03:27 мин.
Борисов и Пеевски си стиснаха ръцете: "ДПС - Ново...
Чете се за: 00:52 мин.

ЗАПАЗЕНИ

Очаква се прокуратурата да обяви данни за арестите във Фонда за лечение на деца

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:27 мин.
У нас

Очаква се прокуратурата да обяви подробности за арестите във Фонда за лечение на деца. Осем служители на фонда, сред които и директорът - Павел Александров, бяха задържани вчера на работните си места. От прокуратурата съобщиха само, че се разследва организирана престъпна група за корупционни престъпления.

очаква прокуратурата обяви данни арестите фонда лечение деца

По неофициална информация потърпевши родители са подали 4 сигнала. Според непотвърдена информация от Фонда изпращали децата в точно определени болници с договорката част от сумата, която се плаща за лечението, да се върне обратно в ръцете на ръководството на Фонда. И още - вместо в хотели - децата били настанявани в частни апартаменти в чужбина.

Броени часове след арестите, стана ясно че Петър Александров е уволнен, а неговото място поема професор Владимир Пилософ. В петък ще се събере Обществения съвет на фонда, за да разгледа случаите, които бяха отложени заради вчерашните арести. Става въпрос за молби за финансово подпомагане за лечението на близо 50 деца.


Какво се случва във фонда за лечение на деца и какво ще стане с чакащите финансиране малки пациенти? За това ще говорим по-късно в "Денят започва" с представители на Обществения съвет на Фонда.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?