ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Около 600 политици на конференция по сигурността в Мюнхен

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:18 мин.
По света

Бежанската криза, войната в Сирия и сигурността в Европа са сред основните теми на 52-рата конференция по сигурността в Мюнхен, която се откри днес.

около 600 политици конференция сигурността мюнхен

Около 600 политици от цял свят ще проведат редица срещу в кулоарите на конференцията. Освен войната в Сирия и бежанската криза, на дневен ред са и стабилността в Субсахарска Африка и контрола на оръжията в киберпространството.

В светлината на епидемията от ебола през 2014-та година и настоящият проблем с вируса Зика, за първи път на конференциятга ще има сесия, посветена на ефекта на епидемиите върху стабилността и сигурността в света.

Тазгодишната конференция се провежда на фона на най-големите и разнородни предизвикателства, пред които Европа и светът са изправени, показва доклад публикуван в навечерието на форума.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?