Патриарх Неофит благослови днес на среща в патриаршията омбудсмана Мая Манолова и кампанията „Не хаби-дари“, насочена срещу пилеенето на храни. „Бъдете благословена и днес, и утре, и завинаги, заради това, с което сте се захванали да правите, защото то е добро за хората. Нека помним, че никой не е по-голям от хляба“, обърна се патриархът към Манолова.
Негово Светейшество бе категоричен, че църквата ще се включи и ще подкрепи инициативата на омбудсмана, която ще се развие през 2017 г., тъй като, по думите му, тя е напълно в духа на християнските ценности. Патриархът направи препратка към евангелския разказ за петте хляба и двете риби, с които Исус Христос нахранил 5 000 души.
„И след като се наситиха, рече на учениците Си - съберете останалите къшеи, за да се не изгуби нищо. И от петте ечемични хляба събраха и напълниха дванайсет коша къшеи, останали на тия, които ядоха“, цитира той библейската притча.
Патриарх Неофит получи от омбудсмана почетния приз на институцията „Добро сърце“, с който се отличават личности и организации за добри дела.
„В днешните трудни и тежки времена на разединение и размирици, Вие повече от всеки един заслужавате този приз. За мен е чест институцията на омбудсмана да има във Ваше лице истински съмишленик. Нека Бог Ви даде сили и търпение да ни водите по правилния път на доброто, защото Българската православна църква е опора за съхраняване на истинското родолюбие и патриотизъм, на българския национален дух, култура и традиции“, каза омбудсманът Мая Манолова.
Промяна в правилата за кръводаряване: Близките вече не са длъжни да търсят кръводарители
Неонатологията на „Майчин дом“ става на 50 г.: Как са спасявани недоносените през 70-те години на XX век?
"Кървава луна" озари нощта: Подобен небесен спектакъл може да бъде налюдаван у нас на 31 декември 2028 г.
В епицентъра на трагедията: 7 дни ще отнеме завръщането на 15-мата българи от Непал
Демерджиев освободи директора на ОДМВР - Благоевград заради случая със задържаната жена в Струмяни
Неонатологията на „Майчин дом“ става на 50 г.: Как са спасявани недоносените през 70-те години на XX век?
Протестна подписка: Хората са против да се складира „летяща пепел“ в близост