От средата на май започва почистването на тепетата в Пловдив, информира кметът на район "Централен" Георги Стаменов. Ще бъдат премахнати не само надписите, но и изрисуваните образи на възрожденци и поети по скалите. Акцията ще се осъществи съвместно с общинското предприятие „Чистота“.
Според Стаменов тепетата в Пловдив са със специален статут и всеки, който ги уврежда, подлежи на санкция. До този момент обаче няма налагани глоби. Преди време в общественото пространство в Пловдив се развихри дискусия дали трябва ликовете на известни българи и възрожденци да бъдат изрисувани върху забележителните хълмове. От кметството са готови и на среща с графитъри и художници, за да се определи място в града, където да представят своето изкуство.
Зимни неволи в Северозападна България: Десетки населени места останаха без ток при минусови температури
"Убиват хора за нищо, искаме революция": Протест в подкрепа на антиправителствените демонстрации в Иран се проведе в София
Затруднено е движението по пътя Смолян-Девин, заради голямо свлачище (СНИМКИ)
Зимни неволи в Северозападна България: Десетки населени места останаха без ток при минусови температури
Иран се готви за нова нощ на протести, властите със заплахи за смъртни присъди