ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Продадоха първото издание на „Хари Потър“ за 105 хил. лири

bnt avatar logo от БГНЕС
A+ A-
Чете се за: 00:17 мин.
Още

Екземпляр от първото издание на книгата на Джоан Роулинг „Хари Потър и философският камък” с посвещение беше продаден в британската столица за рекордните 106 000 паунда (230 000 лв.), съобщиха от аукционната къща „Бонъмс“.

продадоха първото издание хари потър 105 хил лири

Книгата, издадена през 1997 г., надхвърли три и половина пъти началната оценъчна цена от 40 000 паунда. Тя е уникална, защото е подписана „с голяма любов” от авторката Роулинг „за Мира, Настасия и Кая”. Това станало един ден след пускането на първото издание в продажба на 26. юни 1997 г.

Джоан Роулинг е написала поредица от 7 книги за момчето магьосник Хари Потър, излезли в периода 1997-2007. Книгите са с общ тираж от 450 млн. екземпляра и са преведени на 79 езика. По тях са заснети 8 касови филма.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?