ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Разликата между консерваторите и лейбъристите вече е 5%

bnt avatar logo от Лилия Мустакова
A+ A-
Чете се за: 00:16 мин.
По света

Опозиционната Лейбъристка партия във Великобритания е стопила преднината на управляващите консерватори на 5 процента, две седмици преди парламентарните избори на 8-ми юни.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

Според анкетата партията на Мей води с 43 процента, което е спад с 1 процент в сравнение с една седмица по-рано. Лейбъристите пък са добавили 3 пункта и имат подкрепата на 38 процента от анкетираните.

Междувременно лидерът на опозицията Джереми Корбин заяви, че неговата партия ще промени външната политика на Обединеното кралство и ще изостави "войната с тероризма", ако спечели парламентарните избори следващия месец. Предизборната кампания във Великобритания, която бе спряна след атентата в Манчестър в понеделник, днес ще се възобнови.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?