Изграждането на необикновена конструкция привлича погледите на бургазлии от няколко дни на централния площад "Тройката". Инсталацията наподобява дървесна растителност, но сякаш пренесена от друга планета.
Всъщност става дума за пилотен за България проект за изграждане на соларни дървета, които ще предоставят възможност за безплатно зареждане на акумулаторите на инвалидни колички и на мобилни устройства. Идеята е мястото да се превърне в своеобразен офис на открито с места за сядане, като вечер той ще бъде осветен от натрупаната през деня енергия.
Община Бургас ще монтира от уникалното съоръжение и в близост до Бургаския свободен университет.Соларните дървета се изграждат по проект "ФИЕСТА - Интелигентни решения за пестене на енергия в домакинствата", финансиран от програма "Интелигентна енергия - Европа".
С изкуствен интелект разчетоха древни свитъци, погребани при изригването на Везувий
Фреска в базиликата „Сан Клементе“ може да разкрие реалния образ на светите братя Кирил и Методий
Продадоха портрет на гола жена от Модиляни за рекордните над 63 милиона долара
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите