За втора поредна година студенти от Великотърновския университет „Св. Св. Кирил и Методий” участват в Младежкия скулптурен симпозиум „Непресъхващите извори” в Банско. До 25 юли студентите, които изучават дървопластика ще се запознаят с техниката за изработване на дърворезби в района на Банско и ще направят собствени дърворезби. Изработването им ще бъде на центъра на община Банско и всеки, който желае, може да види как се обработва дърво и се извайват фигури и различни елементи. Изработените от студентите дърворезби ще бъдат поставени в зелените площи на парковете и градинките на курортния град.
Ще има ли воден режим в Плевен и Ловеч това лято? Властите вземат спешни мерки
След катастрофите на АМ "Тракия" и "Струма": Кога мантинелите са ефикасни?
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"