ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Тръмп обмисля да предложи Дина Пауъл за постоянен представител на САЩ в ООН

Чете се за: 00:32 мин.
По света

Президентът Доналд Тръмп заяви, че обмисля да номинира бившата си съветничка Дина Пауъл за следващ постоянен представител на САЩ в ООН. Вчера оставка от поста подаде Ники Хейли.

Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

      Американският президент Доналд Тръмп отхвърли спекулациите, че би предложил дъщеря си Иванка за постоянен представител на САЩ в ООН.

      Пред журналисти в Белия дом Тръмп заяви, че подалата оставка от този пост Ники Хейли ще му помогне да избере приемника ѝ. Спекулации, че Иванка Тръмп може да получи поста, се появиха след като Хейли похвали нея и съпруга ѝ Джаред Къшнър при обсъждането на оставката си в Овалния кабинет. Самата Иванка Тръмп отхвърли тази възможност в Туитър.

      Американският президент обмисля да номинира бившата си съветничка Дина Пауъл. През първата година от управлението на Тръмп тя беше заместник-съветник за националната сигурност по стратегическите въпроси и изигра важна роля в дипломатическите усилия за Близкия Изток.

      По-рано тази година Пъуъл се върна в банката "Голдман сакс", където е работила на висок пост повече от десетилетие. Дина Пауъл е била и високопоставен служител в Държавния департамент при управлението на президента Джордж Буш.

      ТОП 24

      Най-четени

      Водещи новини

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?