ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Турция изнася цветя за Холандия по случай Св. Валентин

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:18 мин.
По света

По случай празника на влюбените и съпътстващото го огромното търсене на цветя, на Холандия парадоксално се наложи да внася лалета и циклами. Турция се оказва надежден снабдител.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

Милиони растения тръгват към различни точки на света от центъра Баяндир в Измир. В тази част на Турция цветята са на голяма почит. Те са известни дори и в Холандия, откъдето внасят луковици и семена.

Самата Холандия, известна като световен лидер в производството на цветя, изпитва нужда от внос с наближаването на Св. Валентин. Наскоро земеделският кооперативен съюз в Баяндир сключи търговско споразумение с холандска компания за внос на семена за циклами.

Подготвя се и сделка и за ядливи семена от теменужки, като плановете са продукцията в Баяндир да възлиза на 10 до 12 милиона бройки годишно.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?