ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

В Люксембург гласуват на парламентарни избори, в Белгия - на местни

Чете се за: 00:21 мин.
По света

Местни избори се провеждат в Белгия и парламентарни в Люксембург. В Белгия големият въпрос е дали националистическата "Нов фламандски алианс" ще остане най-голямата партия в страната и дали либералите на премиера Шарл Мишел ще разширят подкрепата си и на местно ниво. В Люксембурт битката е между либералната "Демократическа партия" на премиера Ксавие Бетел и Християн-социалната народна партия.

люксембург гласуват парламентарни избори белгия местни

Местните избори в Белгия и националните в Люксембург са много важни за двете либерални партии, които управляват в двете държави. В Белгия партията на премиера Шарл Мишел участва в управлението заедно с фламандските националисти от "Нов фламандски алианс", която е най-голямата партия в страната. Предстои да се види дали на местно ниво белгийците ще накажат премиера Шарл Мишел за тази коалиция. От друга страна, за самите националисти е важно да се види дали те ще разширят подкрепата си в повече общини.

;

В Люксембург пък премиерът Ксавие Бетел е поставен под натиска на консервативната партия, към която принадлежи и председателя на ЕК Юнкер. Това е голямата битка.

Свързани статии:

В Белгия избират местна власт
В Белгия избират местна власт
С най-голям интерес се наблюдава представянето на екстремистките...
Чете се за: 00:16 мин.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?