Македонският премиер Зоран Заев тази вечер категорично отхвърли възможността в страната да бъдат проведени предсрочни парламентарни избори поради аферата "Рекет".
"Това правителство се ръководи от лицето, което подаде сигнал за тази афера. Нямам никакво намерение да обсъждам въпроси като провеждането на предсрочни избори и оставки. Изборите ще бъдат редовни, но може да бъдат проведени и през октомври догодина, ако някой смята, че тогава ще ги спечели", подчерта Заев и добави: "След всички големи политически решения и реформи, които направихме всички заедно, сега когато се намираме на прага пред пълноправното членство в НАТО и започването на преговори за присъединяване към ЕС, трябва да дадем шанс на държавата и гражданите да почувстват ползите от тези промени".
Лидерът на Демократическия съюз за интеграция /ДСИ/ Али Ахмети, който е коалиционен партньор на Заев заяви, че партньорството между управляващата партия СДСМ и ДСИ функционира без проблеми.