Започна подмяната на превърналите се в емблематични за ремонта на столичната ул. "Граф Игнатиев" ограничители. Първоначалният вариант беше отхвърлен от голяма част от софиянци с аргумента, че са опасни. Вижте повече от прякото включване на Тереза Ставрева в Сутрешния блок на БНТ
От днес започва подмяната на ограничителите, но от Столична община не могат да посочат точен срок за приключване. Вчера опитно се направи подмяната на ограничителите с чугунени боларди.
От СО уверяват, че ще се работи усилено и без да се пречи на пешеходното движение. Старите ограничители се ще се съхраняват и ще се вземе решение какво да се прави с тях.
Демонтажът и подготовката за монтажа за новите колчета няма да се заплащат от общината. Цената на един чугунен болард е 88 лева без ДДС, каза в Сутрешния блок на БНТ Васил Начевски, директор на Дирекция "Транспортна инфраструктура" към Столичната община.
След смъртта на тримата мъже: За собствеността и стопанисването на хижите у нас
История за отдаденост: Как Светлозар съчетава двата свята - на пламъците и фолклора
До какви опасности могат да доведат предизвикателствата към децата в интернет
НА ЖИВО: Депутатите обсъждат промени в Закона за туризма и за Конституционния съд
Тройното убийство край Петрохан - по какви версии работят разследващите?