Загубихме 4 месеца без да се случва нищо по Закона за горивата. Това каза председателят на Българска петролна и газова асоциация Живодар Терзиев в студиото на "Още от деня". Той очаква до 2 седмици да бъде обнародвана наредба, която да позволи законът да може да бъде прилаган.
Според Терзиев в този си вид законът е функционален, и има повече страхове, отколкото проблеми.
Цялата индустрия е пренебрежимо малка, за да се делим на "големи" и "малки", каза още Живодар Терзиев.
Той не очаква да отпаднат играчи в бранша.
По думите му няма връзка между секторен закон и повишение на цените на горивата. Терзиев изрази надежда, че ще посрещнем лятото с по-ниски цени.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?