155 млади състезатели клуба включиха осмото издание турнира свободна борба янчо патриков
Снимка: БФ Борба
от БНТ , Източник: БФ Борба
23:41, 16.12.2023

155 млади състезатели от 15 клуба се включиха в осмото издание на турнира по свободна борба "Янчо Патриков" в столицата.

Схватките в зала "Диана" на живо изгледа легендата Валентин Йорданов, както и редица изявени борци като Кирил Терзиев, Валентин Желев, Нено Ненчев, Димитър Кумчев. Сред гостите беше и семейството на именития треньор, в чиято памет се организира надпреварата.

Купата на патрона на турнира беше присъдена на Диан Мънев от столичния клуб "Янчо Патриков", станал първи в тежката категория до 125 килограма.

Бяха връчени и три награди за най-техничен състезател в различните възраст. При 8-годишните отличието получи Георги Йорданов (Юнак Локомотив, Русе), спечелил първото място при 26-килограмовите. При 12-годишните беше отличен Симеон Желев (Симеон Щерев- Левски), преодолял конкуренцията в категория до 66 кг, а при най-големите до 15 години наградата заслужи Алекс Илиев (Би Риал, Сандански), след като стана №1 в категория 38 кг.

За най-добър съдия на турнира беше определен Васви Сахатчиев.