12:18, 15.02.2021
Чете се за: 00:47 мин.
Тенис
света отстрани свитолина мелбърн

Джесика Пегюла постигна най-голямата победа в своята кариера, надигравайки изненадващо петата поставена на Australain Open Елина Свитолина от Украйна.

Срещата продължи почти два часа, а 26-годишната Пегюла измъкна крайния успех след 6:4, 3:6, 6:4

61-та в световната ранглиста грабна първия сет с 6:4, след като оползотвори четвъртата си точка за пробив от началото на мача.

Тя продължи със силната си игра, правейки нов пробив за начало на втория сет, но това като че ли посъбуди Свитолина, която отговори със серия от четири поредни гейма по пътя им към успеха с 6:3, който донесе равенството в сетовете.

В решителната част Пегюла отново първа нанесе удар, пробивайки за 3:1, но украинката върна брейка, за да стигне до 3:4. Сервирайки за равенството обаче, Свитолина инкасира нов фатален пробив, който позволи на американката да сервира за мача. 61-та в ранглистата запази самообладание и още при първия си мачбол затвори срещата.

Победителката наниза 31 печеливши и допусна 40 непредизвикани грешки, докато Елина Свитолина постигна 19 уинъра и 25 грешки.

В първия в кариерата си 1/4 финал в турнир от Големия Шлем Пегюла ще играе със сънародничката си Дженифър Брейди.

№22 в схемата се наложи над хърватката Дона Векич с 6:1, 7:5 и продължава със силните си игри в турнирите от Шлема, след като миналата есен достигна до полуфиналите на US Open.

Пегюла е спечелила единствения двубой до момента с Брейди, който беше миналата година в Ню Йорк.