Академик Пловдив откри новата година с домакински успех срещу Ямбол

19:54, 07.01.2023
Чете се за: 02:02 мин.
академик пловдив откри новата година домакински успех ямбол
Снимка: НБЛ

Баскетболният Академик Пловдив записа третата си поредна победа в Националната баскетболна лига (НБЛ), след като в първия двубой от българския шампионат за календарната 2023 година надигра със 79:71 у дома тима на Ямбол.

След равностойна първа четвърт домакините поеха контрола върху срещата във втората част и до почивката успяха да натрупат аванс от 10 точки при 35:25.

Пловдивчани продължиха да седят по-добре на паркета и след подновяването на играта и в края на третата четвърт вече водиха със 17 пункта при 61:44. Гостите от Ямбол направиха някакъв опит да се върнат в битката, но в крайна сметка стигнаха само до по-почетна загуба.

Тайлър Криймър изигра много силен двубой за победителите и завърши с 19 точки и 6 борби, а 14 добави Васил Бачев. За състава на Ямбол, който отново не можеше да разчита на Павел Маринов, най-полезен стана Иван Лилов с 15 точки, а по 13 вкараха Уил Таварез и Трей Симпсън.

С този успех Академик Пловдив се изравни по баланс с днешния съперник, като и двата тима имат по 4 победи и 9 поражения и се намират съответно на 8-ма и 9-та позиция в подреждането.

В друг двубой от кръга съставът на Шумен спря негативната серия от пет поредни поражения в НБЛ и надигра с 82:78 у дома тима на Черно море Тича.

Още не е ясно кога разменените бебета в София ще бъдат върнати на биологичните си родители