Александър Георгиев отрази 40 удара при четвъртия пореден успех на Колорадо в НХЛ

александър георгиев отрази удара четвъртия пореден успех колорадо нхл
12:44, 28.11.2023
Чете се за: 01:50 мин.

Райън Джохансен реализира две попадения, а Кайл Макар помогна с гол и асистенция за победата на Колорадо над Тампа Бей с 4:1 в Денвър в двубой от Националната хокейна лига (НХЛ).

Валери Ничушкин също реализира за Аваланч, за който роденият в Русе руски вратар Александър Георгиев пък отрази цели 40 удара, за да помогне на отбора да стигне до своя четвърти успех.

Нейтън Макинън добави две асистенции, а Колорадо спечели четвърта поредна победа и седма в последните си 8 срещи.

За Тампа Бей точен беше Антони Сирели, а Андрей Василевский спаси 20 удара във втория си мач за сезона.

Колорадо има 30 точки от 21 мача и е начело в класирането на Централната дивизия и в следващия си мач ще играе срещу Аризона.

Макензи Уигър вкара гол 4,8 секунди преди края на продължението за победа на Калгари над Лас Вегас с 2:1. Ей Джей Гриър също отбеляза за "пламъците", за които вратарят Дан Владар направи 27 спасявания.

Вилиам Карлсон бе открил резултата за защитаващия Купа "Стенли" тим на Вегас, който в последните си четири мача има само три отбелязани гола.

Александър Овечкин влезе в топ 50 в класацията за най-много изиграни мачове в НХЛ
Димитър Илиев: По-скоро имам надежди, че нещата във футбола ще се подобрят