Александър Николов отново бе най-полезен играч при победата на Лубе Чивитанова над Таранто

Българският волейболен национал отбеляза 15 точки

александър николов избран mvp победата неговия кучине лубе италианската суперлига
11:04, 12.02.2024
Чете се за: 02:20 мин.

Българският национал Александър Николов направи поредния си силен мач в италианската волейболна Суперлига, като бе избран за най-полезен играч при победата на тима му Кучине Лубе Чивитанова над Таранто с 3:1 (23:25, 25:22, 25:22, 30:28) като гост.

Това е втора поредна индивидуална награда за сина на Владимир Николов, който бе отличен като най-добър и при успеха на Модена с 3:0 преди седмица. Алекс Николов спечели наградата и за най-добър волейболист в Суперлигата за месец декември, когато също два пъти става най-полезен играч за тима си.

Николов отбеляза 15 точки срещу Таранто - 12 от атака, една успешна блокада и два аса. Той имаше и 55% успеваемост при посрещането. От Чивитанова само Адис Лагумджия и Матиа Батоло реализираха повече точки от българина - по 16. Алекс реализира и първия мачбол за тима си при 30:28 в четвъртия гейм.

Тимът от Чивитанова Марке е на четвърто място с класирането с 35 точки от 18 мача, като е само на точка от третия Пиаченца.

Тимът на Радостин Стойчев Верона направи много силен мач и се наложи над втория Перуджа с 3:2 (25:20, 21:25, 25:14, 17:25, 15:13) при гостуването си. Алекс Грозданов игра цял мач за успеха и се отчете с 12 точки - 8 от атака, две блокади и два аса. Рок Можич от Верона бе избран за най-добър в мача с неговите 20 точки.

Отборът на Верона вече изпревари в класирането Алианц Милано е на пето място с 30 точки. Тимът от Милано без контузения Матей Казийски загуби от Падуа с 2:3 (23:25, 25:22, 22:25, 25:21, 16:18).

Славов: Ще искам дисциплинарни производства срещу замесените с Нотариуса магистрати