Александър Зверев срази австралиец в Дубай за първи четвъртфинал през сезона

александър зверев срази австралиец дубай първи четвъртфинал сезона
19:29, 01.03.2023

Александър Зверев записа нов успех на турнира в Дубай, елиминирайки световния №92 Кристофър О’Конъл със 7-5, 6-4. По този начин германецът се класира за първия си четвъртфинал от началото на сезона. Там негов опонент ще бъде победителят от мача между Феликс Оже-Алиасим и Лоренцо Сонего.

Зверев записа 11 аса срещу 4 на О’Конъл, като в същото време имаше огромно превъзходство по отношение на уинърите (30-13). Германецът спечели 90% от точките си на първи сервис (90%) и реализира два от петте шанса за пробив, които се откриха пред него (40%).

Началото на мача бе напълно равностойно, като паритетът се запази до 5-5. В хода на първата част обаче Зверев се движеше все по-добре по корта и в крайна сметка това наклони везните в негова полза. Няколко отлични ретура, придружени с добре разчетени излизания на мрежата, помогнаха на германеца да запише два поредни гейма на нула, надделявайки със 7-5 в първата част.

Вторият сет протече по аналогичен начин, като в първите осем гейма никой от опонентите не стигна до шанс за пробив. Зверев пропусна три поредни брейкпойнта, но въпреки това постигна целта си и обърна резултата, като впоследствие се възползва от възможността да сервира за сета и триумфира със 7-5, 6-4 след 78 минути игра.

ГЕРБ подготвя текстове за промени в законодателството на ЕС в защита на българското розово масло
Росен Христов: Няма чадър от сегашното правителство над разследваните топлоцентрали