Амиго Северозапад стартира с разгромна победа над Диамант Линц в Шампионската лига по футзал

амиго северозапад стартира разгромна победа диамант линц шампионската лига футзал
Снимка: БНТ
20:08, 23.08.2023
Чете се за: 03:00 мин.

Българският шампион по футзал Амиго Северозапад започна мачовете в група В на предварителния кръг в Шампионската лига с убедителна победа с 4:1 над Диамант Линц (Австрия). Срещата се игра пред сериозен брой привърженици на футбола в зала, които бяха напълнили Арена София.

Срещата беше равностойна в първите 25 минути от срещата, като двата тима си бяха разменили по един гол. Цветелин Добричов откри резултата още в 4-ата минута, но след по-малко от 120 секунди австрийците възстановиха равенството чрез Хасиб Сеперович.

Българският тим нанесе своя удар в рамките на 6 минути през второто полувреме, когато се разписаха двамата украинци Петро Сенюк и Васил Кефа след две асистенции на капитана Владимир Бахъров.

В последните 5-6 минути австрийският отбор упражни много сериозен натиск, дори извадиха вратаря си и пуснаха още един полеви състезател, наречен летящ вратар. Но българският страж Христо Павлов буквално отказа съперниците с множество ключови намеси. 9 секунди преди края украинецът Васил Кефа успя да прехвърли топката и вкара на празна врата за 4:1.

Утре Амиго Северозапад играе втората си среща в групата срещу АСА Тел Авив (Израел), който днес стартира в кампанията с тежка загуба – 2:9 от фаворита Йоребро (Швеция). Преди това пък шведите играят с австрийския Диамант Линц.

"Съперниците са много силен и опитен отбор. Те ни превъзхождат най-вече с това, че имат много повече практика в такива срещи. На първо място играят повече срещи, първенството им е с много повече отбори. Те са професионален отбор. И също така са имали и много повече международни участия. Но ние с много желание и себераздаване успяхме да спечелим. На първо място искам да благодаря на публиката, която беше фактор номер 1 за нашия успех", заяви след края на срещата старши треньорът Делян Койчев пред камерата на БНТ.

Производителите на олио се обявиха срещу забраната за внос на слънчоглед от Украйна
Пригожин на борда на катастрофирал самолет (ПЪРВИ КАДРИ НА ИНЦИДЕНТА)