ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Андреа Савова - балканска вицешампионка на 400 м

Чете се за: 01:45 мин.
Спорт

Шампионка стана Вероника Дрлячич от Хърватия с 53.85, а бронза е за Каролина Збичайник от Словения с 54.45 сек.

Андреа Савова
Снимка: Списание Атлетика
Слушай новината

Андреа Савова спечели сребърен медал на 400 м на балканското първенство по лека атлетика в зала в Белград. 24-годишната спринтьорка постигна най-големия успех досега в кариерата си, като пробяга двете обиколки за 54.14 сек.

Шампионка стана Вероника Дрлячич от Хърватия с 53.85, а бронза е за Каролина Збичайник от Словения с 54.45 сек. Андреа Савова, която се подготвя при младия треньор Стоян Димитров, прави най-силният си сезон досега, като преди почти месец постигна 53.47 сек.

Мартин Балабанов остана на по-малко от половин секунда от отличията на 1500 м. 22-годишният атлет, който тренира при Йоло Николов атакува в последната обиколка и постигна личен резултат през сезона - 3:52.46 мин., но те му стигнаха само за 4-то място. Балабанов остана на 47 стотни от бронзовата позиция на Ибрахим Ерата от Турция и на 77 стотни от сребърната на Андже Свит Пожгай от Словения. Шампион с 3:49.82 сек. е Ерванд Мкъртчян от Армения.

И тримата ни спринтьори на 60 м се класираха за финалите в дисциплините си. Христо Илиев спечели своята серия с 6.72 сек. Никола Караманолов бе в най-конкурентното от предварителните бягания, завърши трети с 6.73 сек и намери по време място на финала в 19:10 ч. Също в най-конкурентната серия при дамите бе Кристен Радуканова, която макар четвърта в бягането със 7.45 сек се класира за финала в 19:15 часа по време.

Свързани статии:

Натали Костова донесе първи медал за България на Балканиадата по лека атлетика
Натали Костова донесе първи медал за България на Балканиадата по лека атлетика
17-годишната българка взе бронз в първата завършила дисциплина -...
Чете се за: 03:12 мин.

Последвайте ни

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?