Англия спечели Финалисима при жените след успех с дузпи над Бразилия

08:34, 07.04.2023
Чете се за: 01:47 мин.
Национален отбор по футбол на Англия за жени

Женският национален отбор по футбол на Англия победи тима на Бразилия с общ резултат 5:3 след изпълнение на дузпи, във двубоя "Финалисима", който противопоставя европейския шампион с победителя в турнира Копа Америка.

Полузащитничката на Манчестър Юнайтед Ела Ан Тун откри резултата в 23-ата минута с прецизен удар от вътрешността на наказателното поле.

На стадион "Уембли" домакините наложиха натиск, но не успяха да удвоят преднината си, защото 6 минути по-късно попадение на Лорън Джеймс бе отменено поради засада.

След почивката гостите заиграха по-офанзивно. Стражът на англичанките Мери Ърпс изби плътен удар, а топката отскочи от напречната греда.

Възпитаничките на Пиа Мариане Сундхаге стигнаха до изравнително попадение в последната 3-а минута на минималното добавено време. Алвеш да Силва Андреса се разписа от непосредствена близост, след като вратарката на европейските шампионки изпусна топката току пред краката ѝ.

При 11-метровите удари и двата тима бразилките направиха два поредни пропуска, срещу само един за състезателките на Сарина Вигман. Резервата Клоуи Кели отбеляза победната дузпа за победителките.

Най-големият общински път в Аврен е осеян с дупки. Кой ще го ремонтира?