Данните от тях служат за подпомагане на борбата със сивия сектор в транспортната дейност
                                                    Камерите на тол системата, които се намират на републикански пътища в рамките на населените места, не се използват за контрол и правоприлагане за платени е-винетки или тол такси, съобщава АПИ.
Такива камери имат допълнителни функции. Данните от тях служат за подпомагане на борбата със сивия сектор в транспортната дейност, както и за мониторинг на трафика.
Камерите наблюдават и движението на тежкотоварните превозни средства по отношение на пътната безопасност.
21% от първокласните пътища в България преминават през урбанизирани територии. Стационарните рамки с камери на тол системата, разположени в населени места, са общо 41.
В случай че община, в която има населено място с рамка на тол системата между знаците Д11 и Д12 (за начало и край на населеното място), вземе решение за преместване на табелите, така че камерите да попаднат извън него, информацията от устройствата ще служи за контрол и правоприлагане за е-винетка.
                                            
                    
                        За пета поредна година бяха връчени годишните награди „Импулс“ за български танцьори
                    
                    
                                            
                    
                        В търсене на справедливост: Близки на загинал моторист излязоха на протест в Пловдив
                    
                    
                                            
                    
                        Заради промените в климата пчелите в България са намалели драстично в последните години