Отправям съболезнования към целия български народ, защото България в момента осиротя. Загубихме предстоятелят на родната ни църква, загубихме си молитвеника си пред Бога, който беше Негово светейшество патриарх Неофит - това коментира в "Денят започва" архимандрит Никанор, игумен на Църногорския манастир "Св. св. Козма и Дамян".
"Негово светейшество за свещениците от Софийската митрополия, а и за нашите събратя от цялата църква, беше един много нежен и любящ баща. Един човек с добро сърце Един човек, който го беше грижа и за най-малките в църквата, който никого не връщаше и никак не обичаше да наказва провинилите се, дори когато биха заслужили това. Той беше олицетворение на евангелската кротост, олицетворение на добротата и в християнски и в общочовешки смисъл", каза още архимандрит Никанор.
Вижте целия разговор във видеото
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите