Арина Сабаленка продължава във втория кръг на Откритото първенство по тенис на САЩ

За миналогодишната финалистка предстои среща с Лучия Брозети.

Арина Сабаленка
09:51, 27.08.2024
Чете се за: 02:52 мин.

Финалистката от миналата година Арина Сабаленка се класира за втория кръг на Откритото първенство по тенис на САЩ. Поставената под №2 представителка на Беларус се наложи лесно с 6:3, 6:3 срещу квалификантката Присила Сон.

Сабаленка поведе в резултата след лесно спечелен първи сет, а във втория постигна пробиви за 3:1 и 4:2, за да се поздрави с краен успех след първия си мачбол и 80 минути игра на стадион "Луис Армстронг".

Във втория кръг на последния за сезона турнир от Големия шлем Арина Сабаленка ще играе срещу Лучия Брозети. Италианката спечели с 6:3 в първия сет срещу Лулу Сън, след което австралийската тенисистка прекрати участието си в двубоя заради контузия.

Клара Бурел преодоля първия кръг в Ню Йорк след победа срещу бившата шампионка Слоун Стивънс след обрат с 0:6, 7:5, 7:5. Американката спечели лесно първата част от двубоя и след това водеше с 3:1 и 4:2, а при 5:3 допусна пробив, когато сервираше за спечелване на двубоя, продължил два часа и седем минути.

Французойката направи обрат до 7:5, изравнявайки резултата. При 5:4 в своя полза в последния сет Стивънс отново имаше шанс да приключи мача, но допусна пробив.

Във втория кръг Бурел ще играе срещу двукратната шампионка от Откритото първенство на Австралия Виктория Азаренка. Тенисистката от Беларус, поставена под №20, отстрани украинката Юлия Стародубцева след обрат и 3:6, 6:1, 6:1 за два часа и девет минути.

Напред продължават двете представителки на домакините Ема Наваро и Медисън Кийс. №13 Наваро победи категорично с 6:1, 6:1 Анна Блинкова от Русия и ще играе срещу Аранча Рус. Нидерландката спечели с 6:4, 7:6 (5) срещу Ана Богдан (Румъния).

Финалистката от 2017 година Медисън Кийс, 14-та в схемата, елиминира с 6:4, 6:1 чехкинята Катерина Синякова и в следващия кръг ще играе срещу Мая Джойнт. Австралийката победи с 6:4, 7:5 Лаура Зигемунд (Германия).

Поставената под №8 Барбора Крейчикова от Чехия отстрани испанската квалификантка Марина Басолс след 7:6, (3), 6:2. Четвъртфиналистката от 2021 година ще играе срещу Елена Габриела Русе. Преминалата през квалификациите румънка победи с 6:2, 6:4 австрийката Юлия Грабхер.

Служебният кабинет "Главчев 2" положи клетва пред парламента
Евгений Балев пред БНТ: Колоездачната обиколка на България показва страната пред света