Ървинг не помогна на Бруклин за победа в Портланд

Портланд Трейл Блейзърс  Голдън Стейт
от БНТ , Източник: БГНЕС
09:56, 11.01.2022
Чете се за: 02:02 мин.

Отборът на Портланд Трейл Блейзърс победи един от водещите отбори на Изток Бруклин Нетс със 114:108 точки у дома в мач от редовния сезон на НБА.

За Бруклин втори мач след дълго отсъствие заради отказ да се ваксинира направи Кайри Ървинг. Ървинг може да играе в гостуванията на тима, които се провежда в щати, в които няма задължителна ваксинация за професионалните спортисти (той не може да играе в домакинствата, защото в Ню Йорк има такава).

Гардът на Нетс завърши с 22 точки, 8 борби и 4 асистенции, а Кевин Дюрант завърши с 28 точки, 10 борби и 5 асистенции, но това не стигна за успеха. За Портланд трима играчи отбелязаха 20+ точки, като най-резултатен бе Анфърний Симънс с 23 точки, 11 асистенции и 6 борби, Робърт Ковингтън добави 21 точки, а Бен Макълмор се отчете с 20 точки.

Домакините започнаха по-добре срещата и натрупаха преднина от осем точки в първата част, но след това играчите на Бруклин се разиграха и на свой ред поведоха с 9 точки в началото на третата четвъртина. Последва нова размяна на преимуществото и в крайна сметка Портланд стигна до победата.

Трейл Блейзърс заемат 10-то място в Западната конференция с 16 победи и 24 загуби, докато Бруклин е на втора позиция на Изток с актив 25-14.