Аталанта излезе втори в "Серия А" след минимален успех у дома

10:01, 22.07.2020
Чете се за: 00:36 мин.
аталанта излезе втори серия минимален успех дома

Тимът от Бергамо надигра Болоня с 1:0, в първа среща от 35-ия кръг на италианското футболно първенство.

Първото полувреме не предложи много интересни моменти във футболно отношение като ще се запомни с изгонването на треньора на домакините- Джан Пиеро Гасперини.

Все пак гостите имаха една добра възомжност да стигант до гол. При един пряк-свободен удар, Муса Бароу отправи опасен изстрел, но токата срещна напречната греда на вратата на Аталанта

След нулевото равенство на почивката в игра за домакините влезе колумбиецът Люис Муриел, който малко по-късно се щеше да се превърне в герой за своя тим.

В 63-та минута той получи пас от Дуван Сапата в наказателното поле и с премерен изстрел отбеляза единственото попадение в срещата.

До края и двата тима направиха опити да променят резултата, но неуспешни.

Така черно-сините се поздравиха с крайния успех, който ги изведе на втората позиция в подреждането. Аталанта изостава на 6 точки от лидера Ювентус и има преднина от две пред третия Интер. Болоня заема 10-та позиция.