България до 16 години изпусна равенство с Босна и Херцеговина в последната минута

Български национален отбор по футбол до 16 години
Снимка: Български футболен съюз
16:10, 11.06.2022
Национални отбори

Юношеският национален отбор по футбол на България до 16 г. допусна поражение с 1:2 от връстниците си от Босна и Херцеговина в контрола, като резултатът бе 1:1 до самия край на срещата, но домакините съумяха да стигнат до победно попадение в последните секунди.

Това бе втора проверка между двата състава в рамките на една седмица, като момчетата на Йордан Петков отстъпиха със същия резултат и в предишния двубой.

Също както и в първия приятелски мач в средата на седмицата, голът за българската селекция бе дело на Преслав Бачев. Той бе точен в 54-ата минута, когато възстанови равенството. Бачев завърши чудесна контраатака на нашия тим, като напредна, изпревари двама противникови играчи и с премерен удар намери мрежата.

Преди това босненците успяха да открият резултата още в седмата минута, възползвайки се от неразбирателство в родната защита. Срещата вървеше към заслужено равенство, но в заключителните минути резервата Стефан Марчетич донесе победата на Босна и Херцеговина.

Радев на срещата с Шолц: РСМ трябва да изпълни условия преди да започне преговори за членство в ЕС
Река Ботуня преля, отнесени са мостове и автомобили във Вършец (ВИДЕО)