България остана без финалист във втория ден от квалификациите на Световната купа по спортна гимнасткика в Котбус

българия остана без финалист втория ден квалификациите световната купа спортна гимнасткика котбус
22:11, 23.02.2024

Българските състезатели по спортна гимнастика не успяха да си осигурят участие на финал във втория ден на Световната купа в Котбус, Германия, която е олимпийска квалификация за Игрите в Париж 2024.

На висилка Еди Пенев се класира на 34-о място с резултат от 12.600 точки, а Йордан Александров остана 43-и 11.800.

В квалификациите на прескок Божидар Златанов получи 13.550 точки, което му отреди 35-а позиция, докато Димитър Димитров е 39-и с 13.416 точки.

На успоредка Златанов се нареди 22-и с оценка 13.833 точки, а Александров завърши 60-и с 11.233.

При жените на греда Йоана Янкова получи оценка 9.833 точки и зае 67-о място, а на земя е 44-а с 11.366.

Припомняме ви, че във финалите за всеки уред се класират най-добрите осем от квалификациите.

В събота пък предстои участието на Валентина Георгиева в битката за разпределение на медалите във финала на прескок, където преди седмицата българката заслужи сребро на Световната купа в Кайро.

Шарл Льоклер с най-добро време в последния ден от предсезонните тестове във Формула 1
Гроздан Караджов: Задкулисието си лови риба в мътните води на сегашното управление и е доволно