България U19 спечели втората проверка срещу Босна и Херцеговина

Български национален отбор по футбол за юноши до 19 години
Снимка: Български футболен съюз
16:07, 07.06.2022
Чете се за: 01:10 мин.

Юношеският национален отбор на България до 19 години надделя над връстниците си от Босна и Херцеговина с 2:0 във втората проверка между двата отбора, играна днес на основния терен в Национална футболна база „Бояна“.

Възпитаниците на селекционера Ангел Стойков взеха реванш за поражението от същия съперник преди 3 дни.

Днес младите „лъвове“ категорично надиграха гостуващия тим и можеха да се поздравят и с далеч по-изразителен успех. Резултатът бе открит от Теодор Иванов в 35-ата минута с далечен изстрел, а след това нашите пропуснаха още две изгодни положения, преди все пак Атанасов да удвои точно преди почивката.

През втората част най-доброто положение за България се откри пред Йоан Борносузов, който изскочи сам срещу вратаря, но не успя да реализира.