България зае шесто място на силния турнир по баскетбол за момичета до 14 г. Словения Бол

българия зае шесто силния турнир баскетбол момичета словения бол
16:41, 13.08.2023
Чете се за: 01:55 мин.

Националният отбор на България по баскетбол за момичета до 14 години завърши с победа участието си на силния турнир Словения Бол. В последния си мач от надпреварата, който бе и директен сблъсък за шестата позиция, българките надвиха Украйна със 78:71 след продължение в Словени Градец.

Баскетболистките, водени от треньорите Лилия Георгиева и Теодора Петрова, изоставаха почти през целия мач, включително и с двуцифрена разлика. Момичетата обаче показаха характер, бориха се до последно и с много отборна игра и агресивна защита измъкнаха успеха.

Съставът на Украйна започна по-добре срещата и след десет минути игра се откъсна с 25:15. Последваха оспорвани следващи две части, в които българките на няколко пъти се доближаваха на 3-4 точки, но преди заключителния период изоставаха с 48:55.

При оставащи три минути националките стигнаха до пълен обрат. Съперникът бързо си върна водачеството, но тройка на Катрина Бозова 14 секунди преди края прати мача в продължение при 69:69. В добавените минути България допусна едва 2 точки в своя кош и спечели мача.

Катрина Бозова бе най-резултатна за успеха с 18 точки, Габриела Коцева вкара 12, Деяна Станиславова завърши с 11, а по 10 точки добавиха Александра Атанасова и Фатме Кичукова.