Българските фехтовачи с пълен комплект медали от последния ден на "Купа Бургас"

българските фехтовачи пълен комплект медали последния ден купа бургас
12:24, 12.06.2023
Чете се за: 01:32 мин.

Българските състезатели по фехтовка завоюваха пълен комплект медали по време на последния ден от международния турнир за "Купа Бургас", който завърши във вчерашния ден.

В отборната надпревара при момчетата до 15 години България II в състав Никита Бонев, Никола Миланов, Никола Меицов и Димитър Тончев спечели златния медал.

Междувременно тимът на България III, в който бяха фехтовачите на ЦСКА Васил Кирков, Мартин Антонов и Здравко Попилиев, постигна една победа и три загуби, което му отреди 8-а позиция в крайното подреждане.

При момичетата до 15 години пък България I остана със сребърните медали след поражение в спора за титлата от отбора на Украйна.

В малкия финал пък представителките на ЦСКА Ива Власева, Мая Антонова, Ралица Христова и Ева Атанасова, които бяха част от България II надиграха своите сънароднички от България IV с 40-45 и така се окичиха с бронзовите медали.