Българските състезатели по фехтовка завоюваха пълен комплект медали по време на последния ден от международния турнир за "Купа Бургас", който завърши във вчерашния ден.
В отборната надпревара при момчетата до 15 години България II в състав Никита Бонев, Никола Миланов, Никола Меицов и Димитър Тончев спечели златния медал.
Междувременно тимът на България III, в който бяха фехтовачите на ЦСКА Васил Кирков, Мартин Антонов и Здравко Попилиев, постигна една победа и три загуби, което му отреди 8-а позиция в крайното подреждане.
При момичетата до 15 години пък България I остана със сребърните медали след поражение в спора за титлата от отбора на Украйна.
В малкия финал пък представителките на ЦСКА Ива Власева, Мая Антонова, Ралица Христова и Ева Атанасова, които бяха част от България II надиграха своите сънароднички от България IV с 40-45 и така се окичиха с бронзовите медали.

Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Министерството на младежта се разбра с ФИДЕ за отлагане на санкциите срещу българските шахматисти
Чепеларе посреща елита на спускането с първия кръг от Maxxis BG Downhill Series 2026
Въздушна линейка транспортира до Пловдив пострадалата жена при катастрофата на АМ "Тракия"
Назначават експертиза на мантинелите на АМ "Тракия" след тежката катастрофа, отнела живота на трима души
След мощните трусове във Венецуела: Десетки жертви и стотици ранени, обявено е извънредно положение