Българските джудисти с най-много титли от Балканиадата в Пазарджик

българските джудисти титли балканиадата пазарджик
Снимка: БФ Джудо
20:31, 16.07.2022

Българските джудисти спечелиха най-много титли - четири наброй от Балканиадата в Пазарджик.

Три български финала имаше на първенството. В категория до 60 кг Любослав Григоров победи Христо Христов, а при 73-килограмовите Димитър Господинов се наложи над Мариян Палев. При жените Ирина Железарска преодоля Габриела Гигова в категория над 78 кг.

Първа стана и Габриела Димитрова, която в решителната схватка спечели срещу Ерза Муминовик (Косово).

Националите взеха още 4 сребърни и 7 бронзови отличия.

Със сребро се окичи и Ирина Стоянова (78). А с бронз си тръгнаха Моника Шопова (48), Йоана Манова (63), Емили Апостолова (70), Димитър Стоянов (66), Александър Желев (81), както и Костадин Цветанов и Станислав Стефанов в категория до 100 кг.

Втори в класирането по медали е тимът на Румъния с 3-3-3, а трети Босна и Херцеговина (2-3-9).

На първенството стартираха 123 състезатели от 9 държави - Албания, Босна и Херцеговина, България, Гърция, Косово, Македония, Черна Гора, Румъния и Турция.

В неделя е отборната надпревара, която отново ще бъде излъчвана на живо на сайта на БФ Джудо.

По време на откриването приветствие към участниците отправиха вицепрезидентът на федерацията Даме Стойков, както и Ренета Камберова, отговаряща за спорта в община Пазарджик.

Днес бе и конгресът на Балканската асоциация, която избра нова управа. Президентът на БФ Джудо Румен Стоилов е избран за вицепрезидент с ресор „маркетинг“.

България загуби от Хърватия в петгеймова драма на старта на Евроволей 2022 за жени до 17 години