Българските каратисти завоюваха общо 28 медала от Европейското първенство по карате шиниокушин в София

българските каратисти завоюваха общо медала европейското първенство карате шиниокушин софия
20:46, 05.11.2022

Българските състезатели спечелиха общо 28 медала (5 златни, 5 сребърни и 18 бронзови) на Европейското първенство по карате шиниокушин за кадети, юноши и младежи до 21 години, което се проведе в "Арена София".

Във втория ден на надпреварата златни отличия в дисциплината "кумите" завоюваха Калоян Марчев в категория до 65 кг, Стефан Димитров (до 60 кг) и Габриел Петев (75 кг).

Освен това Петев получи приза и за "най-техничен състезател".

В първия ден от шампионата националите спечелиха 14 медала (2 златни, 3 сребърни и 9 бронзови), а в крайна сметка с 28 завоювани отличия България зае пето място в класирането по медали.

На Европейското първенство в София участваха над 480 състезатели от 20 държави, а България беше представена с отбор от 65 спортисти.

Казанлък Волей удари Левски като гост и излезе на второто място във волейболното първенство
Илияна Йотова присъства на възпоменателна церемония за Архангелова задушница край с. Цапари