Барселона победи Реал Мадрид в контрола в Лас Вегас

09:08, 24.07.2022
Чете се за: 01:35 мин.
барселона победи реал мадрид контрола лас вегас

Отборът на Барселона спечели предсезонното издание на Ел Класико срещу вечния съперник Реал Мадрид по време на турнето на двата отбора в САЩ.

В Лас Вегас "каталунците" се наложиха с минималното 1:0, а единственото попадение реализира едно от новите попълнения в редиците на "лос блаугранас" Рафиня в 27-та минута на срещата.

Мачът ще се запомни и с това, че Роберт Левандовски направи своя неофициален дебют за Барселона, влизайки в игра като резерва в началото на второто полувреме.

Двубоят на Алиджиънт Стейдиъм в Невада пък бе под №4 в историята на Ел Класико, който се провежда извън територията на Европа. Две от тези срещи са в САЩ, една във Венецуела и една в Саудитска Арабия. Срещата на Арабския полуостров обаче е единствената с официален характер, след като двата тима играха там в мач от турнира за Суперкупата на Испания в началото на 2022 година.