Баскетболистите до 16 години с успешен старт на европейското първенство в Румъния

баскетболистите години успешен старт европейското първенство румъния
Снимка: БФ Баскетбол
от БНТ , Източник: БФ Баскетбол
18:09, 04.08.2023

Българският национален отбор по баскетбол за момчета до 16 години започна с победа участието си на европейското първенство в Дивизия "B" в Питещ, Румъния, след като в първия си мач от надпреварата "лъвчетата" надиграха Нидерландия с 63:47.

Двата тима изиграха много оспорвано първо полувреме, след като нашите изоставаха с 26:27.

В хода на третата четвърт обаче баскетболистите на Стойо Чолаков направиха серия от 15:0 точки, с която поеха водачеството, а преди заключителните десет минути авансът на българите беше 8 пункта при 43:35.

В оставащото време до края разликата в резултата отново стана двуцифрена в полза на родните баскетболисти и така те стигнаха до убедителен успех.

Ивайло Скрински стана най-резултатен за победителите с 18 точки, Александър Божков добави 12.

Във втория си двубой от груповата фаза отборът на България се изправя срещу селекцията на Португалия, а срещата е утре (5 август) от 18:00 часа българско време.