Баскетболистките до 16 г. обърнаха Словакия и завършиха пети на Европейското в Подгорица

баскетболистките обърнаха словакия завършиха пети европейското подгорица
Снимка: БФ Баскетбол
17:31, 27.08.2022
Чете се за: 01:12 мин.

Националният ни отбор по баскетбол за момичета до 16-годишна възраст изигра поредния си отличен мач и показа борбен характер до последната секунда, за да завърши на пето място участието си в Европейското първенство в Дивизия B.

В последния си мач в Подгорица баскетболистките на Таня Гатева надвиха Словакия с 66:63, след като наваксаха пасив от 17 точки в хода на срещата. Така тимът ни завърши турнира с две загуби и четири победи.

Деница Манолова завърши срещата с 26 точки и 16 борби и се затвърди на върха на индивидуалните класации в турнира преди неговия край. Моника Борисова се отличи с 15 точки. Елена Драгоева записа 13 точки, а 10 - Димана Костова.

Сребърен медал за Стилияна Николова в многобоя на Световната чалъндж купа в Румъния