Баскетболните националки на България до 16 г. отсъпиха на Румъния на Балканиадата

Катрина Бозова бе най-резултатна за България с 10 точки

Български национален отбор по баскетбол за момичета до 16 години
Снимка: Българска федерация по баскетбол
14:38, 28.12.2023
Чете се за: 01:42 мин.

Националният отбор на България за момичета U16 записа драматична загуба на Балканиадата. Тимът ни отстъпи на домакина Румъния с 53:61 в много оспорван двубой, решен в последните минути, като това бе първото му поражение в Търговище.

Двата отбора изиграха много равностойно първо полувреме, в което многократно си разменяха водачеството. Разликата обаче така и не надвиши 5 точки, а почивката дойде при минимален аванс за баскетболистките на Лъчезар Коцев – 33:32.

Ситуацията не се промени и през третата четвърт, след която точката преднина този път бе за Румъния – 45:44. Играта продължи много оспорвано, но серия от 8:0 за домакините в заключителните минути им донесе успеха.

Отборите имаха сходни проценти при стрелбата от игра, но румънките вкараха повече наказателни удари (21/35 срещу 12/21), овладяха 62 борби срещу 52, а допуснаха и по-малко грешки от нашите – 19 срещу 24.

Катрина Бозова бе най-резултатна за България с 10 точки, а с 8 и 8 борби е Ивайла Бакалова.

След този двубой тимът ни е с баланс 1-1, а следващият му съперник ще стане ясен след изиграването и на останалите мачове от груповата фаза.