Белгиец елиминира О'Съливан в четвъртфиналите на световното първенство по снукър

пет поредни фрейма оlsquoсъливан осигуриха добър аванс бресел
18:40, 26.04.2023
Чете се за: 01:42 мин.

Седемкратният световен шампион Рони О'Съливан сензационно отпадна в четвъртфиналите на световното първенство по снукър, след като загуби от белгиеца Лука Бресел с 10-13.

Ракетата, който защитаваше титлата си от миналата година, имаше солидна преднина от 10-6 преди финалната сесия, но бе пометен от атакуващата игра на Бресел, който направи сесията на живота си.

О'Съливан допринесе за краха си, като направи много пропуски и имаше под 80 процента успеваемост на вкарванията, но Бресел, който нямаше победа в "Крусибъл" преди началото на турнира, бе безгрешен. По този начин О'Съливан ще трябва да почака още поне година, за да подобри рекорда на Стивън Хендри от седем световни титли. От своя страна Бресел вече е в полуфиналите, където ще срещне шотландеца Антъни Макгил или китаеца Си Дзянхуа.

По-рано днес място на полуфиналите си осигури и Марк Алън от Севрна Ирландия след победа над уелсеца Джак Джоунс с 13-10. Пистолета очаква в следващия кръг един от двамата четирикратни световни шампиони - Марк Селби или Джон Хигинс.

Николай Денков пред БНТ: Обсъждаме Министерски съвет, представен от ПП-ДБ
Станимир Стоилов: Бих работил в някой от големите клубове в Гърция