Белгиецът Яспер Филипсен от отбора на Алпесин спечели 11-ия етап от колоездачната Обиколка на Франция, който беше с дължина 180 километра от Клермон Феран до Мулен. Времето на белгиеца е 4 часа, 1 минута и 7 секунди.
С времето на победителя финишираха 17-те колоездачи от основната група, като 2-и се нареди Дилън Груневеген (Нидерландия), а трети остана Фил Баухаус (Германия) от Бахрейн-Викториъс. Защитаващият титлата си от миналата година Йонас Вингегор (Дания) от отбора на Джъмбо-Висма, остава начело в генералното класиране и продължава да държи жълтата фланелка.
За 25-годишният белгиец Филипсен това е четвърта етапна победа през тази година, след като триумфира в 3-ия, 4-ия и 7-ия етап, а днес постигна успеха и в 11-ия с доминиращ финален спринт. Четири от петте спринта за премия през тазгодишното издание на Тур дьо Франс са негови, а последният колоездач, спечелил пет спринта в това състезание, е Марсел Кител (Германия) през 2017-а година. Следващият равнинен етап ще бъде 19-ият на 21-и юли, преди състезанието да завърши също със спринт на "Шанз'Елизе".
Но първите пет в генералното класиране завършиха с времето на днешния победител, което остави без проблеми на върха Вингегор. Неговото генерално време в главното индивидуално подреждане е 46 часа, 34 минути и 27 секунди. На 17 секунди след него е словенецът Тадей Погачар, а трети се движи Джей Хиндли от Австралия на 2:40 минути.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Изабелла Шиникова продължава напред на двойки в Нидерландия, но приключи участието си на сингъл
Тадей Погачар показа мощ в Андора и направи голяма крачка към триумфа във Вуелтата
Новак Джокович и Арина Сабаленка отпаднаха сензационно още на старта при смесените двойки
Ливърпул готви финален щурм за Баркола, ПСЖ чака оферта около 140 милиона евро
Очакват ли се големи разлики при „Гражданската отговорност“ след влизането в сила на „Бонус-Малус“?