Белгия надви Англия и завоюва бронзовите медали!

белгия надви англия завоюва бронзовите медали
18:16, 14.07.2018
Чете се за: 01:39 мин.
Световен футбол

Белгия спечели бронзовите медали на Мондиал 2018! "Червените дяволи" надделяха над Англия в малкия финал с 2:0 в двубой, игран в Санкт Петербург.

Попаденията за белгийците реализираха Тома Мюние (4) и Еден Азар (82).

Победата е втора за състава на Роберто Мартинес над "трите лъва" на Световното, след като по-рано, в груповата фаза, спечелиха с 1:0.

Днешният успех е най-големият в историята на белгийския футбол, като тимът има единствено четвърто място от 1986 г. Англия пък повтори постижението си от 1990-а, когато също загубиха срещата за третото място.

-----

Още в 4-ата минута "червените дяволи" откриха резултата. Тома Мюние бе точен, засичайки центриране от ляво на Насер Шадли.

В 12-ата минута при контратака на Белгия защитата на Англия не се справи добре и топката попадна в Де Бройне в наказателното поле. Последвалият му изстрел обаче бе отбит от Пикфорд.

Малко по-късно Куртоа се справи лесно с удари на Фабиан Делф и Лофтъс-Чийк.

В 17-ата минута Лукаку получи хубав пас в пеналта, но нападателят си поведе лошо топката и стражът на „трите лъва“ я улови.

В 23-ата минута Хари Кейн можеше да изравни, но от границата на наказателното поле не намери очертанията на вратата.

В 35-ата Алдервейрелд стреля от воле над напречната греда на Англия.

Роберто Мартинес трябваше да направи принудителна смяна и в 39-ата минута Томас Вермален влезе на мястото на отличилия се с асистенция Шадли.

Второто полувреме започна с по-настойчиви действия на играчите на Гарет Саутгейт, като в 55-ата минута Хари Кейн можеше да се разпише, но голмайсторът се размина с топката след центриране от дясно.

На отстрещната врата при контраатака Лукаку бе изведен зад защитния вал на Англия. Футболистът на Манчестър Юнайтед обаче отново не се справи по най-добрия начин с овладяването на топката.

В 69-ата минута Дайър стреля по диагонала по земя, но Куртоа се разтегна и улови. Пред Дайър се откри отличен шанс минута по-късно. Той излезе сам срещу вратаря на Белгия, прхвърли го технично, но Тоби Алдервейрелд изчисти с шпагат от голлинията.

В 74-ата минута Хари Магуайър бе оставен непокрит при центриране от пряк свободен удар, но ударът му с глава излезе в аут.

В 80-ата минута Пикфорд спаси тима си от второ попадение, след като прекрасна белгийска контраатака завърши с шут от воле на Мюние.

Две минути по-късно обаче стражът на "трите лъва" бе безпомощен. Кевин де Бройне изведе Еден Азар и играчът на Челси със силен удар отблизо не сбърка - 2:0.

Белгия – Англия 2:0
1:0 Това Мюние (4)
2:0 Еден Азар (82)

Белгия: Куртоа, Алдервейрелд, Компани, Вертонген, Мюние, Витсел, Де Бройне, Тилеманс (78-Дембеле), Шадли (39-Вермален), Лукаку (60-Мертенс), Азар
Селекционер: Роберто Мартинес

Англия: Пикфорд, Роуз (46-Лингард), Стоунс, Магуайър, Трипиър, Джоунс, Делф, Дайър, Лофтъс-Чийк (83-Али), Кейн, Стърлинг (46-Рашфорд)
Селекционер: Гарет Саутгейт

Жълти картони: Стоунс, Магуайър (Англия)

10:18, 21.04.2024
Футболната асоциация на Палестина поиска ФИФА да изключи Израел от структурите си
13:09, 18.04.2024
Чете се за: 03:25 мин.
Ромарио поднови кариерата си на 58 години, за да играе в един отбор със сина си
07:54, 18.04.2024
Фелипе Андерсон подписа предварителен договор с Палмейрас
10:19, 16.04.2024
Страхотен гол на Лионел Меси помогна за успеха на Интер Маями пред рекордна публика в Канзас Сити
10:09, 14.04.2024
Чете се за: 04:00 мин.
Божидар Краев и Уелингтън Финикс се върнаха на върха в Австралия
14:58, 12.04.2024
Чете се за: 00:37 мин.
Меси и Интер Маями не успяха да се класират за полуфиналите на Шампионската купа на КОНКАКАФ
09:45, 11.04.2024
Чете се за: 01:12 мин.
Ал Насър не успя да се класира за финала на Суперкупата на Саудитска Арабия, Роналдо получи червен картон
08:45, 09.04.2024
Чете се за: 01:42 мин.