белгия срещна трудности панама
18:16, 18.06.2018
Чете се за: 01:33 мин.
Световен футбол

Белгия започна участието си на световното първенство по футбол с победа с 3:0 срещу Панама. Това беше първи мач от група "G", а довечера Англия играе срещу Тунис.

Белгийците очаквано бяха по-опасният отбор през първото полувреме и канонадата към вратата на съперника почна още "от съблекалнята". Само след около 40 секунди игра Ромелу Лукаку получи топката в наказателното поне от Яник Ферейра-Караско, но стреля над вратата, а малко по-късно Хайме Пенедо се намеси при удари на Дрийс Мертенс и Ферейра-Караско.

Еден Азар и Дрис Мертенс пропиляха по две положения за белгийците до края на първото полувреме, а Кевин Де Бройне стреля над вратата в 22-та минута след корнер. За Панама пък Роман Торес беше близо до гола в 39-та минута, но неговият удар беше блокиран от белгиец. Три минути по-късно и Армандо Куупър получи шанс да стреля, но изпрати топката покрай гредата.

Надеждите на Панама за нещо повече от минимална загуба се изпариха още в началото на второто полувреме. В 47-та минута Дрис Мертенс се разписа с красиво воле, а в следващите минути белгийците се изнесоха почти изцяло в половината на съперника. Това обаче позволи на панамците да контраатакуват по-успешно, като в една от атаките Майкъл Мурийо беше изведен сам срещу Тибо Куртоа. Шутът на десния бек обаче беше спасен от вратаря на белгийците.

Натискът на Белгия даде резултат и в 69-та минута резултатът стана 2:0. Еден Азар проби по лявото крило и подаде на Кевин де Бройне, който центрира с външен фалц към далечната греда и там непокритият Ромелу Лукаку вкара с глава за 2:0.

Преднината на Белгия нарасна в 75-та минута, когато европейците организираха бърза контраатака. Еден Азар получи топката в центъра и изведе Лукаку сам срещу вратаря, а нападателят на Манчестър Юнайтед го прехвърли елегантно за 3:0.

Това беше дебют за Панама на световни първенства, докато Белгия е сред фаворитите за трофея.

Белгия - Панама 3:0
1:0 Дрис Мертенс (47)
2:0 Ромелу Лукаку (69)
3:0 Ромелу Лукаку (75)

Белгия: Тибо Куртоа, Дедрик Боята, Тоби Алдервайрелд, Ян Фертонген, Аксел Витсел (90-Насер Шадли), Кевин Де Бройне, Яник Ферейра-Караско (74-Муса Дембеле), Тома Мюние, Дрийс Мертенс (83-Торган Азар), Еден Азар и Ромелу Лукаку

Панама: Хайме Пенедо, Фидел Ескобар, Роман Торес, Майкъл Мурийо, Ерик Дейвис, Габриел Гомес, Анибал Годой, Армандо Куупър, Едгар Барсенас (63-Габриел Торес), Хосе Луис Родригес (63-Исмаел Диас) и Блас Перес (74-Луис Техеда)

Жълти картони: Тома Мюние, Ян Фертонген, Кевин Де Бройне (Белгия); Ерик Дейвис, Едгар Барсенас, Армандо Куупър, Майкъл Мурийо, Анибал Годой (Панама)

Съдия: Жани Сиказве (Замбия)

Още Световен футбол

Наводненията в Бразилия отложиха двубои от Копа Либертадорес и Копа Судамерикана
12:41, 05.05.2024
Чете се за: 01:07 мин.
Лионел Меси направи рекордните в историята на Мейджър Лийг Сокър пет асистенции при победа на Интер Маями
10:18, 21.04.2024
Футболната асоциация на Палестина поиска ФИФА да изключи Израел от структурите си
13:09, 18.04.2024
Чете се за: 03:25 мин.
Ромарио поднови кариерата си на 58 години, за да играе в един отбор със сина си
07:54, 18.04.2024
Фелипе Андерсон подписа предварителен договор с Палмейрас
10:19, 16.04.2024
Страхотен гол на Лионел Меси помогна за успеха на Интер Маями пред рекордна публика в Канзас Сити
10:09, 14.04.2024
Чете се за: 04:00 мин.
ДРУГИТЕ новини: Власт и съпротива
ДРУГИТЕ новини: "Власт и съпротива"