Бен Шелтън, Карен Хачанов и Томи Пол с успешен старт на Откритото първенство на Франция

Лоренцо Музети също продължава напред в турнира

Бен Шелтън
07:58, 28.05.2024
Чете се за: 02:12 мин.

Младата американска тенис звезда Бен Шелтън ще играе за първи път в кариерата си във втория кръг на Откритото първенство на Франция.

Поставеният под №15 в схемата Шелтън направи обрат срещу представителя на домакините Юго Гастон и го отстрани след 3:6, 6:3, 6:4, 6:4 след 2 часа и 33 минути игра.

Шелтън направи цели 45 непредизвикани грешки, което беше почти три пъти повече спрямо допуснатите от Гастон, но американецът бе много по-активният в целия ход на мача и направи цели 53 печелишви удари. Той записа и осем аса.

Във втория кръг Шелтън ще се изправи срещу японеца Кей Нишикори.

Доста по-безоблачно се оказа класирането за втория кръг за друг американец - Томи Пол. Полуфиналистът от "Мастърса" в Рим се нуждаеше от точно два часа игра, за да отстрани аржентинеца Педро Качин след 6:2, 6:3, 6:1.

Лесна победа на старта постигна и миналогодишният четвъртфиналист в Париж Карен Хачанов. Руснакът преодоля индиеца Сумит Нагал с 6:2, 6:0, 7:6(5).

Интрига в двубоя имаше само в третия сет, в който се стигна до тайбрек. Хачанов сам си създаде проблеми, тъй като сервираше за спечелването на мача при 5:4 гейма в третия сет, но допусна пробив, а след това и изоставане от 3:5 точки. Той обаче взе последните четири разигравания, което му донесе класирането напред.

Във втория кръг №18 в схемата ще срещне словака Йозеф Ковалик.

В три сета напред в турнира продължава и Лоренцо Музети. Италианецът победи с 6:3, 6:3, 7:5 Даниел Елахи Галан от Колумбия и очаквa французина Гаел Монфис, който отстрани бразилеца Тиаго Сейбот Вилд с 6:2, 3:6, 6:3, 6:4.

Откриват рехабилитираната ВЕЦ "Сестримо"
Душан Керкез: Мачовете след Купата бяха трудни за изиграване