19:45, 07.04.2021
Чете се за: 00:22 мин.
Баскетбол
берое нанесе първо поражение галил гилбоа

Берое нанесе първа загуба на класния израелски Галил Гилбоа за целия сезон дотук в Балканската лига. В последен мач от група F на надпреварата старозагорци се наложиха с 90:82.

Галил Гилбоа все пак финишира на първо място в групата, заради голямата победа над старозагорци в Израел.

Берое започна силно мача с отлична защита и позволи само осем точки в първите 10 минути, но също не вкара много - 14.

И двата състава бяха доста по-резултатни във втория период, но Берое задържа аванса си. Той бе 7 точки на почивката и 6 след 30 минути игра.

Въпреки щурма на Галил Гилбоа в последната четвърт българският състав издържа до края.