берое постигна втора победа балканската лига
Снимка: БФ Баскетбол
09:12, 11.12.2021
Чете се за: 01:10 мин.

Берое победи Шумен с 85:63 точки в първия мач от 7-ия кръг на Националната баскетболна лига.

Двубоят започна силно за домакините в залата в Стара Загора, които поведоха със 7 точки в края на първата четвърт при резултат 23:16. Във втората част гостите се върнаха в мача и изравниха при 30:30, но до полувремето възпитаниците на Бойко Миленков записаха серия от 15:2 и поведоха със 13 точки при 47:34.

След почивката играчите на Янко Янков намалиха пасива си, но в заключителните 10 минути старозагорци бяха най-резултатни с цели 25 точки, което им помогна да се поздравят с успеха след крайното 85:63.

Олека Обина бе най-резултатен на паркета след дабъл-дабъл от 24 точки и 17 борби.

Берое заема 4-ата позиция в класирането с актив от 4 победи и 3 загуби. Шумен остава последен без победа.