Берое стартира с победа втората фаза на Балканската лига

11:52, 25.02.2021
Чете се за: 00:33 мин.
Европейски баскетбол
берое стартира победа втората фаза балканската лига

Мъжкият състав на Берое (Стара Загора) надигра северномакедонския ТФТ (Скопие) с 87:83 (23:28, 33:15, 11:23, 20:17) в мач от първия кръг на втората групова фаза в Балканската лига.

Гостите от Скопие взеха преднина от седем точки в първата четвъртина на мача, но "зелените" направиха много силна втора част с 33:15. Павел Маринов откри с тройка и Джеймс Гавин вкара още една секунди по-късно, с кеото старозагорците поведоха в резултата. Още една тройка на Гавин даде преднина от четири точки на българите и те направиха нова силна серия, за да поведат с цели 13 на полувремето.

Северномакедонците се върнаха в мача в третата част и дори поведе за кратко, но Берое отговори в последната четвъртина. Българите взеха аванс от една точка и 4:41 преди сирената Дамян Минков наниза тройка за преднина от четири, които запазиха и до края на мача.

Джеймс Гавин бе най-резултатен за Берое с 18 точки, а Станислав Ваклинов записа дабъл-дабъл с 14 пункта и 13 борби. Лахлан Андерсън пък вкара 19 точки за домакините от Скопие.